Klub - Aktuality

Dva totálně rozdílné zápasy s Draky Brno

V sobotu jsme na domácí půdě přivítali obhájce titulu Draky Brno. Tento zápas se nám vůbec nevydařil a rozhodně to bylo naše nejhorší představení v letošní sezóně. Na kopci začal Jan Řeháček, který zaspal úvod, pouštěl pálkaře soupeře na mety zdarma, což Draci využili následnými odpaly a ujali se vedení 0:2. Náš útok v podstatě neexistoval, na dobře házejícího Minaříka jsme se dostali poprvé na metu až ve čtvrté směně a to na BB. Od poloviny se prostřídal v podstatě celý line up a šanci dostali i ostatní kluci z “lavičky“. 
Soupeř byl v tlaku a tak jsme postupně vystřídali baterii nadhazovačů, Řeháčka střídal Kamil Meluzín, poté šel na kopec Zdeněk Votava, který se držel dlouhou dobu bez bodu, ale na osmou směnu bude chtít rychle zapomenout, kdy mu Budský odpálil grandslam homerun. Doházet (přežít) směnu šel Michal Lisko. Skóre narostlo na hrozivých 0:12. Bohužel jsme ani na střídajícího Procházku nebyli schopni udělat aspoň čestný bod, tak jsme odešli potupně poraženi!!!

Neděle - úplně jiný tým!
Na kopci začal Boris Bokaj, Draci začali s Yatsukem. Do tohoto duelu nastoupil totálně jiný Arrows než v sobotu, více koncentrovaný, soudržný a více odhodlaný odčinit sobotní blamáž. Byl to zápas nadhazovačů a obran jednoznačně převyšujících útok. Až do začátku čtvrté směny bylo skóre nerozhodné 0:0. Na pálku šel Honza Řeháček, který dostal metu zdarma, poté se na puštěný balon zadákem posunul na druhou metu. Aby toho nebylo málo, tak se rozhodl ukrást třetí metu, kterou příhozem přehodil zadák Draků Winkler a “Řehy“ měl otevřenou cestu pro první bod zápasu 0:1. Na dlouhou dobu to bylo vše, nadhazovači stále kralovali. V osmé směně se nám vyskytla další možnost na změnu stavu, ale bohužel jsme situaci na plné mety nedotáhli do konce a žádný bod nepřidali. V dohrávce této směny jsme zažili první vážnější situaci v obraně i my, to Draci s běžci ve skórovací pozici na jeden aut nedokázali svoje odpaly dostat do hry, pole výborně vykrylo prostor a míče i s trochou štěstí vychytalo. Doházet zápas šel za Draky Budský, který nám už nic nedovolil. A tak jsme šli do deváté směny s cílem ubránit jednobodové vedení. 
Nemohli jsme si přát horší začátek, mladý Červinka jako první pálkař ve směně poslal míč daleko do středního pole za Kubu Malíka a dostal se až na třetí metu. Skvělého Borise (mimochodem o víkendu oslavil své 19té narozeniny) střídal Řeháček. Situace byla víc než cítit squeeze play, nejprve následoval krátký ale tvrdý line drive do pravého pole, na který byl ale Petr Kubovčík připraven. Běžec stále na trojce. No a přišlo to co se dalo čekat, squeeze play, kterou pálkař Draků nezvládl a Petr Čech běžce běžícího domů skokem na záda vyautoval před návratem na třetí metu!!! Chycený odpal ze vzduchu Otou Kaňokem uzavřel tento crazy, ale nádherný zápas. 
VYHRÁLI JSME NA PŮDĚ DRAKŮ TÍM NEJTĚSNĚJŠÍM ROZDÍLEM 0:1*** 

Doufám, že tuto výhru vezmou naši fanoušci jako omluvu za sobotní zápas!
Děkujeme všem, kteří jsou stále s námi…