Klub - Aktuality

První vítězství žáků - 20:1

Heslo dne: "Vzhůru do boje"

Po zimní přípravě začínáme 19.4. na hřišti s Katalpou, což je pro letošní rok z nouze ctnost, pro žákovskou ligu. Až čas ukáže je-li to pro ligu přínos nebo pro oddíl. V každém případě bude zajímavé, jak se budou tvářit oddíly když proti nim budou stát známé tváře s registrací u jiného oddílu hrajícího stejnou soutěž?!
Přejdu k utkání. Startovní lajnap, podle postů, nijak nenaznačoval sestavu, kterou bychom mohli nazvat údernou. Proč? Protože celá skupina hráčů chodící na ZŠ A.Hrdličky nepřišla. Už se blížil začátek utkání a nám chybí devátý hráč??!! Když se tu pojednou objeví Orolín Jan s omluvou, že byl očkován!? Tak se může začít, a těch deset minut navíc znamená, že první nadhoz šel přes metu až v 16:10 hodin. Nadhazovač - Janko Michal, zadák – Krumpoch Miroslav, 1.meta – Liszok Stanislav, 2.meta – Syřena Petr, 3.meta – Dluhoš Jan, spojka – Filip Hraško, levý polař – Orolín Jan, středový polař – Buchvaldek Zdeněk, pravý polař – Jano Marek. Jako hosté tohoto utkání jdeme první na pálku, což nám poskytuje značnou výhodu nad soupeřem. První čtyři pálkaři a také první čtyři body v utkání znamenají tři odpaly a jednu metu zdarma. Body jsou dosaženy PB zadákem a Standa si ukradl v pohodě i metu domácí, kdy se zadákovi nepodařilo autovat běžce na domácí metě. Katalpa se v dohrávce první směny nedostává na metu a tak jsou první tři pálkaři aut. Kde se vzali, tu se vzali (jako v pohádce) první dva sportovci ze školy A.Hrdličky přišli hrát své první utkání. Převléknout, rozcvičit a nastoupit! Tak zněl povel z úst trenéra Davida Satorii a dochází k první výměně nadhazovače. Místo Michala Janka jde na nadhoz Václav Jopek – levoruký nadhazovač. A začíná druhá směna. Filip Hraško jako pátý pálkař je předpisově strajkaut. Po dvou promáchnutých strajcích dostává ból a tak si pochopitelně předpisově máchne po třetím strajku a mine ho. Strajk zóna jak vrata od stodoly, stojí daleko od mety, rozkročí se jako volavka v rybníce, ale míček v tom prostoru zmizel, což se mu zdálo divné, že je aut!? Odešel s úsměvem a to nás všechny trochu pobavilo. Další pálkaři se začali bázlivě krčit na metě a přinutili tak nadhazovače Katalpy ke třem metám zdarma po sobě a postupně třem bodům na PB zadáka. Poslední pálkař na soupisce byl Janko Marek a ten to natřel hned prvním odpalem ke třetí metě, ten se za odpalem hrne někam do pole, a umožní Markovi doběhnout až na druhou, za přispění nedokonalého hodu na metu a pokusu o autování. A začíná tlak na soupeře, který však Marek nevyužil a sám sobě si vnutil chycení na domácí metě, když zaváhal v běhu na metu (on to ani nebyl běh, bylo to jenom takové posunování nohou). A nastupuje brácha Michal Janko a čtvrtá meta zdarma. Na další hru krade druhou, pak na PB zadáka získal třetí a po odpalu Mirka Krumpocha a po puštěném strajku Standy Liszoka krade domácí metu a čtvrtý dosažený bod ve směně nás žene do pole a my pouštíme místo na pálku soupeřovým pálkařům. V obraně pracujeme snadno a lehce, náš nový nadhazovač Vašek Jopek nepouští soupeře moc do hry a dobře zvoleným taktickým nadhazováním pustil jen dva na metu, dva vyautoval strajk aut a poslední pálkař (Ondra Satoria) po dvou strajcích a jednom bólu tečoval třetí strajk do zámezí a tak čtvrtý strajk posílá do náruče první mety a Standa Liszok si tak zaznamenává první autování a zásah v obraně.
Další vývoj utkání šel ve stejných šlépějích a mi nezbývá, než - hrálo se celkem pět směn a v každé jsme bodovali čtyřmi body. SO (strajkaut) byli – Standa Liszok, Jan Dluhoš a Filip Hraško si svůj aut odmávli. HP (trefený nadhozem) – 2x Filip Hraško, 1x Vašek Jopek a Janko Marek. Dvoumetové odpaly měli bráchové Michal a Marek Jankovi. Třímetový si běžecky dotáhl Petr Syřena. CS (chycen při kradení) – 1x Petr Syřena a Janko Marek.
12 odpalů, 12 kradených met, 9 met zdarma, 15 zásahů v obraně, 1 asistence na aut a jedna chyba je výsledek duelu dvou ostravských týmů žákovské ligy 2005. Uvidíme příště v dalších bojích o přeborníka SmOP a o postup do Mistrovství ČR na podzim.