Klub - Aktuality

Pohár města Ostravy U13 vybojovali Eagles Praha

Poslední dubnový víkend se v ostravském Arrows parku odehrál kvalitně obsazený turnaj o Pohár města Ostravy v kategorii U13. Jako pořádající tým jsme přivítali čtyři týmy z Brna a dva z Prahy. Pro nás to byla výborná příležitost zahrát si se silnými a zkušenými soupeři, se kterými se příliš často na hřišti nepotkáváme, a prověřit tak naše hráče před začátkem sezóny.

Počasí nám přálo, týmy přijely dobře naladěny a rodiče U13 v roli organizátorů se snažili zajistit vše, abychom strávili parádní baseballový víkend.

Již v pátek odpoledne jsme odehráli první zápas, ve kterém jsme se postavili proti pražskému SaBaTu. Hra se vyvíjela celý čas ve prospěch soupeře, až k jeho konečné výhře 12:2.

V sobotu nás čekaly zápasy s Hippos Brno a Technikou Brno. Ačkoliv byly zápasy vyrovnanější, než ten páteční, soupeři nás opět překonali a radovali se z výhry - Arrows: Hippos 5:10, Technika Brno: Arrows 7:1.

Poslední místo v naší skupině A nás poslalo do nedělního zápasu s Draky Brno, kteří skončili třetí ve skupině B. První místo v této skupině si vybojovali Eagles Praha, druzí byli Cardion Hroši Brno. Ale ani tentokrát se nám nepodařilo prosadit a odnesli jsme si další prohru - 8:3, čímž jsme se zařadili na konečné místo ve výsledkové tabulce.

Nedělní poledne patřilo utkání o 3. místo, ve kterém Technika Brno porazila SaBaT Praha a vybojovala si umístění na bronzové příčce.

Zaslouženým vítězem celého turnaje je tým Eagles Praha. Ten ve finálovém zápase porazil Cardion Hrochy Brno 12:1. Eagles se tak stali prvním týmem, který bude mít jméno svého klubu vyraženo na putovním Poháru města Ostravy.

I přesto, že si z turnaje odnášíme jen prohry, byla to pro náš tým, složený především z mladších ročníků 2012, zkušenost k nezaplacení. Věděli jsme, že půjde o těžké soupeře a zápasy s nimi jsme brali jako přípravu na nadcházející sezónu. V půlce června nás čeká Český baseballový pohár, na kterém by se mělo potkat deset kvalitních týmů z celé ČR. A opět ho budeme hostit na domácím ostravském hřišti. Těšíme se!

Za trenérský tým U13:

Vojta Plánička, Honza Žlábek, Martin Surý a Markéta Gottvaldová

Umístění:

  1. Eagles Praha
  2. Cardion Hroši Brno
  3. Technika Brno
  4. SaBaT Praha
  5. Draci Brno
  6. Hippos Brno
  7. Arrows Ostrava

Za tým Arrows bojovali: Kuba Agel, Maty Děngl, Kryštof Fabián, Maty Krejzek, Dan Kuchařík, Alex Ryška, Šimon Sionko, Jáchym Sliž, Tom Strachota, Kuba Šícha, Ondra Toman a na lavičce fandil zraněný Šimon Burkovič

  • posily z U11: Honza Červenka a Přemek Línek

Foto zde.

  • Tým: Baseball U13